Serj Tankian,’Hitler and the Nazis: Evil on Trial.’adlı yeni Netflix belgesel dizisinin müziklerini yazdı

0

System of a Down’ın solisti Serj Tankian,’Hitler and the Nazis: Evil on Trial.’adlı yeni Netflix belgesel dizisinin müziklerini yazdı. “Hitler ve Naziler: Evil On Trial” 5 Haziran 2024’te sadece Netflix’te yayınlanacak.

Grammy ödüllü SYSTEM OF A DOWN şarkıcısı Serj Tankian ve Vincent Pedulla, yakında yayınlanacak olan Netflix orijinal belgesel dizisi “Hitler And The Nazis ”in orijinal müziklerini besteledi: Evil On Trial” için özgün müzikler besteledi.

Üçüncü Reich tarihin en kanlı rejimlerinden biriydi, ancak İkinci Dünya Savaşı sırasında işlenen vahşet modern hafızada kayboluyor mu? Yönetmen Joe Berlinger’in altı bölümlük bu belgesel dizisi, Nürnberg mahkemelerinin çerçevesi ve Amerikalı gazeteci William L. Shirer’in görgü tanıklığı aracılığıyla, propaganda, sansür ve antisemitizm kampanyasıyla beslenen Hitler ve destekçilerinin şok edici yükselişini ve düşüşünü araştırıyor.

Özet: Altı saat süren bölümler boyunca, “Hitler ve Naziler: Evil On Trial”, Üçüncü Reich’ın kesin tarihini anlatıyor: Almanya’nın Birinci Dünya Savaşı’nda teslim olmasının ardından ideolojik doğuşu, Adolf Hitler’in fanatik ve felaket getiren liderliği, Reich’ın Müttefik kuvvetlerin elinde nihai yıkımı ve dönemin baş döndürücü sonrası.

Nürnberg mahkemeleri etrafında şekillenen anlatımıyla – William L. Shirer’in yenilikçi anlatımı da dahil olmak üzere Film yapımcısı Joe Berlinger (“Paradise Lost”, “The Ted Bundy Tapes”, “Metallica: Some Kind Of Monster”) ve Smuggler Entertainment’ın bu sürükleyici, ileri görüşlü belgesel dizisi, Nürnberg duruşmalarının nadir bulunan, yakın zamanda yayınlanan ses ve görüntüleri de dahil olmak üzere özenle seçilmiş arşiv materyallerini ve izleyicilere önemli olaylara yeni bir bakış açısı kazandırmak ve bu tür dehşetten sorumlu olanların iktidara yükselmesine izin veren kültürel, ekonomik, politik ve sosyal ortamı daha net bir şekilde anlamak için yükseltilmiş yeniden canlandırmaları kullanıyor.

Bu iddialı proje, 20. yüzyılın en büyük küresel yangınına sinematik ve son derece modern bir mercek uygulayarak, geçmiş bir dönemin nefret ve bağnazlığı ile günümüzde yükselen otoriterlik, popülizm, ırkçılık ve antisemitizm dalgası arasındaki derin bağlantıları gözler önüne seriyor.

Tankian (“Truth To Power”, “I Am Not Alone”, “Furious”) daha önce Berlinger ile “Madoff: The Monster Of Wall Street” ve ”Crime Scene: The Texas Killing Fields & The Time Square Killer” adlı belgeselde Pedulla ile birlikte senaryosunu yazmıştı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir