Vince Neil, Mötley Crüe’nün “Generation Swine” albümünden nefret ettiğini söyledi

0

Mötley Crüe şu sıralar, grubun orijinal gitaristi Mick Mars’ın yerine gelen yeni gitarist John 5 ile ilk parçaları olan ve bu hafta yayınlanan yeni single’ları “Dogs of War ”ın tanıtımını yapıyor. Outsider podcast’ine verdiği röportajda grubun vokalisti Vince Neil grubun diskografisi hakkında konuştu ve 1997 tarihli albümleri “Generation Swine ”dan nefret ettiğini söyledi.

Neil 1992’de gruptan ayrıldı ve grup 1994’te yayınlanan kendi adını taşıyan albümde vokal yapan John Corabi’yi gruba dahil etti. Corabi, Neil’in Corabi’nin Crüe ile ikinci albümü olacak olan “Generation Swine ”ın kayıtları sırasında gruba yeniden katıldığı 1997 yılına kadar grubun bir parçasıydı.

Vince Neil, Mötley Crüe’nün “Generation Swine” albümü hakkında şunları söyledi:
“O albümden nefret ettim. Hâlâ da nefret ediyorum. (İçinde hiç iyi şarkı yok. Onlara ‘Bu albüm berbat’ dedim. ‘Hayır. Biz onu seviyoruz. Bayıldık,” dedi Vince Neil.

Aynı sohbet sırasında gruba neden geri döndüğünü ve bunun nasıl gerçekleştiğini de açıkladı. “Mötley (John Corabi ile) çıktığında biletleri satılmıyordu. Ben de oldukça iyiydim. Ama bilet satmıyordum. Birileri için açılış yapıyordum. Menajerleri beni aradı ve ‘Seninle New York’ta buluşmak istiyoruz’ dedi.”

“Ben de New York’a uçtum ve orada oturup onlarla konuştum. ‘Tamam’ demem biraz zaman aldı. Ama sonunda pes ettim ve Nikki’nin (Sixx) evinde ‘Generation Swine’ı yaptıkları kayıt stüdyosuna gittim. Ve… Bilmiyorum. Bir süre çok kötüydü, çünkü orada olmak istemiyordum,” diyor Vince Neil.

“Generation Swine” o dönemde Amerika Birleşik Devletleri Billboard 200 listesinde 4 numaraya kadar yükseldi ve John Corabi albümde geri vokalleri ve ritim gitarist olarak yer aldı. O dönemde iyi bir performans sergilemesine ve hayran kitlesine sahip olmasına rağmen, grup yeniden birleşme turnesinde albümden şarkılara yer vermedi.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir