clipped 2024


Los Angeles Clippers’ın sahibi Donald Sterling’in düşüşü, takımın koç Doc Rivers yönetiminde şampiyonluk kazanma çabasının ortasında gerçekleşti.

FX’in Clipped’i sizi kötü şöhretli bir NBA sahibinin tüm dünyada duyulan bir kasete yansıyan ırkçı sözlerinin perde arkasına götürüyor. ESPN 30 for 30’un popüler podcast’i The Sterling Affairs’ten uyarlanan bu sınırlı dizi, işlevsiz bir basketbol organizasyonu ile daha da işlevsiz bir evlilik arasındaki çarpışmayı ve skandalı tetikleyen kasetin ligin en lanetli takımının arka planında kazanmaya çalışan bir grup karakter üzerindeki etkisini anlatıyor.

Dizinin prömiyeri 4 Haziran 2024’te Hulu’da FX’te yapıldı.

Skandalı ortaya çıkartıyor, oyun içinde oyun.

Ünlü koç Doc Rivers (Laurence Fishburne) 2013 yılında LA Clippers’a koç olarak gelir. Büyük kişiliklerden oluşan gelecek vaat eden bir kadroya sahip olan Rivers, franchise’ın ilk şampiyonluğunu kazanmak için gerekli yapı taşlarına sahiptir.

Takımın sahibi Donald Sterling (Ed O’Neill) bilinen bir sorundur: Ucuzdur, dengesizdir, zorbadır. Ancak şampiyonluk kazanmak için Sterling’in etkisini en aza indirmek Doc için kişisel bir arayış haline gelir. Bu arada, Sterling’in hırslı kişisel asistanı V. Stiviano (Cleopatra Coleman) ile 60 yıllık eşi ve iş ortağı Shelly (Jacki Weaver) arasında saha kenarında bir güç mücadelesi kızışır.

FX’in Clipped’i, V. ve Sterling’lerin internet çağında gerçek gücün kimde olduğunu keşfettikleri ve Rivers ile oyuncularını medyanın göstermek istediği değişimin başarısız bir oyuncunun kovulmasıyla gerçekleşip gerçekleşmeyeceği sorusuyla baş başa bırakan, Obama dönemine ait bir hesaplaşma hikayesi.

Bu mini dizide ayrıca Sterling’in sağ kolu Andy Roeser rolünde Kelly AuCoin, Chris Paul rolünde J. Alphonse Nicholson, Clippers’ın halkla ilişkiler sorumlusu Seth Burton rolünde Rich Sommers, Pierce O’Donnell rolünde Corbin Bernsen, NBA’in büyük ismi Elgin Baylor rolünde Clifton Davis ve “Justine” rolünde Harriet Sansom Harris yer alıyor.

Dizinin yaratıcı ve showrunner’ı olarak görev yapan Gina Welch, Emmy® ödüllü yapımcılar Nina Jacobson ve Brad Simpson, Zanne Devine, Ramona Shelburne ve altı bölümden üçünü yöneten Kevin Bray Yürütücü Yapımcılar. Bu dizi bir FX Yapımıdır.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir