Scooter Braun 23 yılın ardından müzik menajerliğinden emekli oluyor

0

Müzik patronu Scooter Braun 23 yılın ardından yetenek menajerliğinden emekli olduğunu açıkladı.
42 yaşındaki girişimci, bir baba olarak rolüne ve eğlence şirketi HYBE America’nın genel müdürlüğüne odaklanmak için geri adım attığını söyledi.


Geçtiğimiz yıl, Braun’un Ariana Grande ve Justin Bieber’ın da aralarında bulunduğu bir dizi yüksek profilli müşterisinin menajerle yollarını ayırdığı bildirilmişti.


Braun, Instagram hesabında yayınladığı yaklaşık 1400 kelimelik bir açıklamada, artık “önce bir baba, sonra bir CEO olduğunu ve artık bir menajer olmadığını” söyledi.
New York doğumlu Braun dünyanın en başarılı müzik menajerlerinden biri.
Büyük çıkışını 2008 yılında, 12 yaşındaki Justin Bieber’ı YouTube’da şarkı söylerken gördüğünde yaptı.
Genci okulu aracılığıyla takip etti, yönetim kurulu üyelerinden kendisini Bieber’ın annesiyle temasa geçirmelerini istedi ve R&B yıldızı Usher ile kurduğu plak şirketiyle anlaştı.
Braun’un diğer müşterileri arasında Demi Lovato, David Guetta, Black Eyed Peas, Ava Max, Carly Rae Jepsen ve Quavo yer alıyor.


Braun, “en büyük müşterilerimden ve arkadaşlarımdan biri bana kanatlarını açıp yeni bir yöne gitmek istediklerini söyledikten sonra” müzik menajerliğinden çekilmeye karar verdiğini söyledi.
Müşterinin kim olduğunu söylemedi.


Braun, “tüm yetişkin hayatı” boyunca “günde 24 saat, haftada yedi gün” çalışmasına rağmen, “yeni bir role adım atma zamanının geldiğini” söyledi.


“Çocuklarım büyüdükçe ve özel hayatım bazı darbeler aldıkça, çocuklarımın kaybetmek istemediğim üç süperstar olduğunu fark ettim” dedi.


“Bir zamanlar yapmaya istekli olduğum fedakârlıkları artık haklı gösteremezdim.”
Braun aynı zamanda Taylor Swift’le olan ve 2019 yılında yatırım grubu Ithaca Holdings aracılığıyla eski plak şirketi Big Machine’i 300 milyon dolara (227 milyon sterlin) satın almasıyla başlayan kavgasıyla da tanınıyor.


Bu, Swift’in ilk altı albümünün master kayıtlarının kontrolünü ele geçirdiği anlamına geliyordu.
Buna karşılık Swift, müziğinin TV şovlarında ve filmlerde kullanılmasına yönelik talepleri engelleyerek Braun’un yatırım grubu için hayati bir gelir kaynağını kesmiş oldu.


Ardından tüm eski materyallerini yeniden kaydetmeye başlayarak albümlerin mülkiyetini geri aldı ve orijinallerin değerini daha da düşürdü.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir