Altkültür müzik festivali Byzantion Fest 11.inci yılını kutluyor

0

‘’Byzantion Fest’’, 10 senelik geleneğin ardından bu yıl da 45 farklı müzik grubunun yer aldığı kapsamlı programıyla geri dönüyor! ‘’Kadrajdaki Ritimler’’ isimli fotoğraf sergisi ile açılışı gerçekleşecek olan ‘’Byzantion Fest’’, sergi ve müziğin yanı sıra; tasarım ve fanzin masaları, seramik ve dövme atölyeleri gibi çeşitli etkinlikleri de programında barındırıyor. 2 farklı mekanda, 7 gün boyunca erişilebilir olma misyonuyla yola çıkarak oluşturduğu kapsamlı programıyla yeniden bir araya gelmenin deneyimini sunuyor.

“Byzantion” festivali, müzik ve sanatseverleri, ana akım dışında kalan “slacker”ları, “kinky”leri, “outsider”ları, “punk”ları ve geleceğin açık fikirli sanatçılarını keşfetmeleri, özgürce sosyalleşmeleri ve yeni deneyimler kazanmaları için bir araya getiren keyifli bir etkinlik olarak öne çıkıyor. 

Festivalin amacı, yeni çıkış yapan altkültür müzik gruplarına alan sağlamak ve hâkim kültürlerin dışında var olan alternatif kültürlerin varlığını hatırlatmaktır. Organizasyon, 11 senelik geçmişi içerisinde 100’ün üzerinde sanatçı & müzik grubuna, pek çok DIY tasarım markasına, fanzine ve “Karışık Kaset” adlı bir adet sergiye ev sahipliği yapmıştır. Sponsorsuz bir şekilde gerçekleşen etkinliğin geliri büyük oranda gruplara aktarılmaktadır. Kapsayıcı olabilmesi açısından bilet fiyatları olabildiğince düşük tutulmuştur. Rock’n roll, sadece orta ve üst sınıfın katılabildiği içi boşaltılmış bir kültür endüstrisinden daha derin anlamlara sahiptir. Bu organizasyonun birincil hedefi ticaretten ziyade kültür ve sanattır.

— Hikaye —

2014 yılından bu yana düzenlenen bağımsız alt kültür müzik ve sanat festivali “Byzantion” 11. yıl dönümünde, Kadıköy “Dorock XL” ve “Burgazada Cennet Bahçesi”nde müzik ve sanatseverleri, muhteşem bir program aracılığıyla sisteme bağlamaya hazırlanıyor. It’s all happening! 

Festival, yerel sahneden 45 adet altkültür müzik projesine ev sahipliği yapacak. “Kadrajdaki Ritimler” isimli fotoğraf sergisi ile birlikte açılış yapacak olan organizasyonun programında tasarım pazarı, seramik ve dövme atölyesi gibi etkinlikler de katılımcılar tarafından ziyaret edilebilecek. Festivalin müzik programında, punk, darkwave, grunge, shoegaze, psychedelia, slacker rock gibi alternatif müzik tarzlarını seven ziyaretçiler için keşfedilmeyi bekleyen birçok nitelikli, stil sahibi, DIY grup yer alacak.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir