Parish, AMC’den bir suç gerilim dizisi. Altı bölümden oluşan dizi, Giancarlo Esposito’nun canlandırdığı, New Orleans’ta lüks bir araba servisinin sahibi ve gururlu bir baba olan Gracian “Gray” Parish’in, oğlu öldürüldüğünde şiddet yanlısı bir suç örgütüyle savaşa girmesine odaklanıyor. Esposito’nun yanı sıra Zackary Momoh, Paula Malcomson, Skeet Ulrich ve Bradley Whitford rol alıyor.

6 bölümlük dizi, bir aile babası ve New Orleans’ta lüks bir araba servisinin gururlu sahibi olan Gray Bourgeois’yı takip ediyor. Oğlunun vahşice öldürülmesi ve işlerinin çökmesinin ardından, şoförlük yaptığı günlerden eski bir arkadaşıyla karşılaşması eski alışkanlıklarını yeniden su yüzüne çıkarır ve Gray’i vahşi bir suç örgütüyle yüksek riskli bir çarpışma rotasına gönderir.

Parish ‘te ayrıca New Orleanslı Zimbabveli gangster The Horse rolünde Zachary Momoh; Parish’in eşi ve iki çocuğunun annesi Rose rolünde Paula Malcomson; Gray’in eski bir tanıdığı Colin rolünde Skeet Ulrich; The Horse’un zeki ve koruyucu ablası Shamiso Tongai rolünde Bonnie Mbuili; The Horse’un erkek kardeşi Zenzo rolünde Ivan Mbakop; Gray ve Rose’un kızı Makayla rolünde Arica Himmel ve The Horse’un oğlu Luke rolünde Dax Rey yer alıyor.

Bradley Whitford, Louisiana’daki endüstriyel ticaretin çekici ve zeki yüzü olan ve gizlice bir suç örgütünü yöneten Anton rolüyle tekrar karşımıza çıkıyor. The Horse’un insan kaçakçılığı çetesiyle olan anlaşmazlığı onu Parish ile doğrudan karşı karşıya getirir. Ayrıca Amanda Brugel, Gray ile gizemli bir geçmişi olan Rahibe Anne rolünde konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Parish, Danny Brocklehurst ve Jim Poyser tarafından yaratılan İngiliz dizisi The Driver ‘a dayanıyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir