Alkera’ nın ilk uzunçalar albümü ‘Zamanın Ötesine’ yayında!

0

Alkera’ nın ilk uzunçalar albümü ‘Zamanın Ötesine’ yayında!

Türkçe sözlü progressive metal türünün güçlü gruplarından Alkera Nefes Records etiketli ilk uzunçalar albümü ‘Zamanın Ötesine’ yi 24 Mayıs’da yayınladı. 10 şarkılık Albümün video klibiyle birlikte dinleyicilerin beğenisine sunulan çıkış parçaları ‘Kan Revan’ ve ‘Dilhun’ a ek olarak albümde 2022 yılında yayınlanan ‘Taş Yuva’ şarkısı da yer alıyor.

‘Zamanın Ötesine’ albümünün sözleri grubun aynı zamanda vokali olan Onur Çobanoğlu’na, bestesi ve aranjesi ise Alkera elemanlarının tümüne ait.

21 Mayıs günü Taksim Blind’ da bir lansman konseri gerçekleştiren grup yakında açıklanacak olan festival ve konser takvimiyle yolculuğuna devam edecek.

Davul kayıtları İstanbul North Müzik Stüdyoları’nda Semih Soyaltın, Serhat Soyaltın, Gökhan Manav, Efe Aydoğan tarafından alınırken, diğer kayıtlar ise Alkera’ nın kendi stüdyolarında tamamlandı. Albümde mix ve mastering aşamalarını ses mühendisi olarak Ertuğrul Gül gerçekleştirdi. 

Zamanın Ötesine, konsept albümde yer alan ana karakterin tüm duygularını yaşayarak arınabileceğini anlatırken değişimin kişinin kendisiyle alakalı olarak yaşadığı farkındalığa değinmektedir. En tehlikelinin en “kendisi” olduğunu öne süren bir deneyim olan bu albümdeki karakter aslında herhangi bir insan…

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir