Ghost ilk konser filmi “Rite Here Rite Now”ı duyurdu

0

Ghost ilk konser filmi “Rite Here Rite Now ”ı duyurdu

İsveçli grup Ghost ilk konser filmini duyurdu, onlara göre bu film bundan çok daha fazlası olacak ve gösteriyi kurgu sahnelerle harmanlayacak. “Rite Here Rite Now” adını taşıyan film, grubun 2016 tarihli hiti “Square Hammer ‘ın ünlü bir repliğine gönderme yapıyor, ancak ’right” kelimesini “rite” olarak değiştiriyor.

Filmde yer alan gösteri, geçen yıl Los Angeles’taki Kia Forum’da biletleri tükenen iki gösteri boyunca çekildi ve gösteride hayranların kamera kullanması yasaklandı. Film sadece önümüzdeki 20 ve 22 Haziran tarihlerinde tüm dünyada “sinemalara uğrayacak”.

Grup yaptığı resmi açıklamada film hakkında şunları söyledi: “Bir konser filminden çok daha fazlası. Ghost’un ilk uzun metrajlı filmi, grubun Re-Imperatour U.S.A. 2023’ün iki gecelik finalinden canlı performansı, grubun uzun süredir devam eden webisode serisinden konu başlıklarını alan bir anlatı hikayesiyle birleştiriyor.”

“Sonuç tamamen benzersiz bir fantastik karışım: Ghost’un beş albümünden en sevilen şarkıların yanı sıra RIAA platin sertifikalı “Mary On A Cross” ve daha fazlasının ete kemiğe bürünmüş yorumları, grubun hayran kitlesinin aşina olduğu birkaç yüzün beyaz perdeye çıkışıyla iç içe geçiyor; hepsi de Ghost’un Papa Emeritus IV’ünün geleceği ve kaderi Bakanlığın ellerindeyken perde arkasında etkileşime giriyor” denildi.

Ghost 2022 yılında beşinci stüdyo albümleri “Impera ‘yı ve 2023 yılında klasik Iron Maiden, Genesis ve Tina Turner parçalarının versiyonlarını içeren ’Phantomine” adlı cover EP’yi yayınladı.

Grup 2006 yılında İsveç’in Linköping kentinde, grubun bestelerinin arkasındaki beyin ve değişmeyen tek üye olan Tobias Forge tarafından kuruldu. İlk albümleri “Opus Eponymous” 2010 yılında yayınlandı ve o zamandan beri dört albüm daha yayınladılar: “Infestissumam” (2013), “Meliora” (2015), “Prequelle” (2018) ve “Impera” (2022).

Ayrıca “If You Have Ghost” (2013), “Popestar” (2016), “Seven Inches of Satanic Panic” (2019) ve “Phantomine” (2023) gibi birçok başarılı single ve EP yayınladılar. Avrupa, Kuzey Amerika, Avustralya ve Güney Amerika’da gösterileri olan Re-Imperator turnesini 2023’te tamamladılar. Grubun 2024 yılı için planlanmış bir turne tarihi bulunmuyor ve Tobias Forge şimdiden bir sonraki albüm için yazmaya başladığını söyledi.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir