Fransız ikili Daft Punk’ın kurucularından Thomas Bangalter yeni bir albüm yayınladı

0

Daft Punk’ın kurucularından Thomas Bangalter altı saatlik bir soundtrack albümü yayınladı. Evet, hemen şimdi.

Geçen yıl Paris Opera Binası’nda gerçekleştirilen bir performansın müzikleri şimdi dijital olarak ve yakında 10 LP’lik bir set olarak çıktı.

Fransız ikili Daft Punk’ın kurucularından Thomas Bangalter yeni bir albüm yayınladı.

CHIROPTERA MATIERE PREMIERE, Atelier JR ve koreograf Damine Jallet (Thom Yorke’un ANIMA’sında da çalıştı) ile birlikte yapılan CHIROPTERA adlı bir parça için yazılan müziklerden oluşuyor. Kasım 2023’te Paris Opera Binası’nda 154 dansçı ile sahnelendi. Müzik, beş dakikalık “Solo Intro” versiyonuyla birlikte 12 dakikalık bir parça olarak ve beş saat 50 dakikalık albümün tamamı olarak çıktı. Sonuncusu şu anda dijital olarak çıktı ve bu yıl içinde 200 kopya ile sınırlı 10 LP’lik bir set olarak çıkacak.

Albüm, basın bültenine göre “vinil üzerine kesilmiş ve eşzamanlı senkronize olmayan bir çalma ile sunulan on dokuz monofonik mikrogroove’dan oluşan” ALETHEIA 19 adlı bir enstalasyonun Paris’teki açılışıyla aynı zamana denk geliyor.

Bangalter bu yılın başlarında Bay Oizo’nun DAAAAAALÍ filminin müziklerini yayınlamıştı.

CHIROPTERA performansını aşağıda izleyebilirsiniz. Yayının kısa versiyonunu buradan ve CHIROPTERA MATIERE PREMIERE’in tamamını buradan dinleyebilirsiniz.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir