Can Gox’un Yeni Albüm “DEM” yayında

0

Can Gox’un Yeni Albüm Heyecanı Devam Ediyor.

Bugüne kadar yaptığı albümler, tekliler ve sahne performansları ile adından söz ettiren, müzik yazarları tarafından “Anadolu Blues” terimiyle özleştirilerek ülkemizde öncüsü olarak gösterine Can Gox, kariyerinin 30. yılını yeni albümü “DEM” ile karşılıyor.

Can Gox’un Bayhan Müzik etiketiyle tamamı Nisan’da yayınlanan “DEM” albümünün açılış şarkısı “Ben Yangınlar Gördüm” olurken, ikinci şarkı Deli Eylül’de tüm dijital platformlarda yerini aldı. Söz ve bestesi Hüsnü Arkan’a, düzenlemesi Göksun Çavdar’a ait olan Can Gox yorumuyla “Deli Eylül” İzzet Başlak yönetmenliğinde kliplendi. Can Gox Kadıköy sokakları ve Sapanca’da kamera karşısına geçti.

Barış Manço, Cem Karaca, Ahmet Kaya, Zülfü Livaneli, Teoman, Servet Kocakaya, Hüsnü Arkan, Sezen Aksu, Zakkum ve Tan Taşçı şarkıları, Cenk Erdoğan, Can Saban, Serdar Öztop, Salih Korkut Peker ve Göksun Çavdar’ın düzenlemeleriy Can Gox yorumuyla “DEM” de toplandı.

Zamanın gücüne inandığını dile getiren Gox, “DEM”i hazırlarken, Can’da demlenenleri seçtik. Tadının tam kıvamına ulaşmasını bekleyen, en uygun “an” da, en lezzetli hali ile şarkılarını yorumladığım bu 10 nefeslik yolculuk vesilesiyle üstadlara sevgi ve saygılarımı hediye ediyorum.” diyerek albüm yolculuğunu özetledi.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir