Nilüfer Yanya, yeni teklisi Like I Say yayında

0

NILÜFER YANYA YENİ PLAK ŞİRKETİ NINJA TUNE’DAN YAYINLADIĞI YENİ TEKLİSİ VE VİDEO KLİBİYLE GERİ DÖNÜYOR LIKE I SAY (I RUNAWAY)” YAYINLADI

“Nilüfer Yanya’nın melodileri o kadar güçlü ki adeta kendi fizik kanunlarını zorunlu kılıyor.”

Pitchfork “Londralı Nilüfer Yanya’nın mükemmel ikinci albümü öne çıkıyor… PAINLESS’taki 12 şarkının kendince bir ruhu ve modu olmasının yanısıra canlı bir indie rock gerilimi de var.”

Vogue ‘Best Albums of 2022’

Nilüfer Yanya, 2022’de yayınladığı PAINLESS albümünün ardından Like I Say (I runaway) isimli teklisiyle geri dönerken, kariyerine Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğindeki dünyaca ünlü bağımsız plak şirketi Ninja Tune’la ilerlediğini duyurdu. Yeni tekli, Yanya’nın kaleminden kağıda akan özgünlüğünün ve doğuştan gelen yaratıcılığının parlak bir örneği ve gelecekte karşılaşacaklarımıza dair bir tadımlık.

“Like I Say (I runaway)” Yanya’nın kaçak bir gelini canlandırdığı, kız kardeşi Molly Daniel’in yönetmenliğindeki bir video kliple beraber yayınlandı. Şarkı, genel olarak 90’ların alternatif radyosunu anımsatan bir koronun altındaki kalın, bozuk gitar çıtırtıları taşıyor. Single, zamanın ne kadar değerli olduğunu anladığınız ana odaklanıyor. Daha çok teklinin vurguladığı şey hakkında konuşan Nilüfer, “Önemli olan, zamanınızı nasıl geçirmeyi seçtiğinizle ilgili. Zaman,bir çeşit para birimi gibidir. Onu asla geri alamazsınız. Bunun farkına varılması oldukça zorlayıcı bir şey.”

Yeni tekli, Yanya’nın PAINLESS ve ilk albümü Miss Universe’de de birlikte çalıştığı yaratıcı ortağı Wilma Archer (Sudan Archives, MF DOOM, Celeste) ile yazıldı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir