NİLÜFER YANYA İLE YENİ ALBÜME YOLCULUK DEVAM EDİYOR

0

Nilüfer Yanya, 13 Eylül 2024’te Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğindeki Ninja Tune etiketiyle yayınlanacak üçüncü albümü “My Method Actor”un duyurulmasının ardından yeni teklisi “Call It Love“ı paylaşıyor.

Şarkıda Nilüfer kendi içine dönüyor ve dinleyicileri, derinliklerdeki gerçeklerle yüzleşmek ve sezgilerine güvenmek için kendisine katılmaya davet ediyor. Parçanın ilham kaynağı ve paylaştığı hassaslık hakkında şunları söylüyor: “İçgüdülerinize tamamen güvenmek bir tür cesaret gerektirir. Bu tamamen seni yönlendirecek çağrıya ve onun seni herhangi bir yere yönlendirmesine izin vermekle ilgili. Bırakın bu durum sizi tüketsin ve yok etsin.

Bu çalışma, NME, Crack Magazine ve The Face‘in övgülerinin yanı sıra The Guardian‘ın haftalık çalma listelerinde ana single olarak desteklediği “Method Actor“un devamı niteliğinde. Clash, Loud & Quiet ve Dork gibi sanatçıların desteğini alan önceki single “Like I Say (I runaway)“in devamı olan bu şarkı, Rolling Stone tarafından 2024’ün en iyi şarkılarından biri olarak gösterildi. “Like I Say (I runaway)” da BBC 6 Music‘te A listesine girdi ve BBC Radio 1‘in çalma listesine eklendi.

Nilüfer, “My Method Actor”ı yazarken yaratıcı ortağı Wilma Archer (Sudan Archives/MF Doom/Celeste) ile birlikte stüdyoya kapandı. İkinci albümü PAINLESS’ın turunda bir yıl boyunca, plak şirketleri, ev ve albümler arasında bir geçiş dönemindeydi. My Method Actor, hayatın bir kısmından diğerine doğru hareket etme fikriyle ilgili ve albümün ilk tohumları 2023’ün başlarında ekildi. Bu tohumun filizleri ancak o yılın baharında ortaya çıkmaya başladı. Şarkılar oluşmaya başladıkça Yanya ve Archer kendilerini dünyadan uzaklaştırdılar. Yanya, “Bu açıdan en yoğun albüm…” diyor. “Çünkü sadece ikimizdik. Kimsenin bu balonun içine girmesine izin vermedik.” Londra, Galler ve Eastbourne’a yayılan küçük seanslar halinde yazıp kaydettiler. Kayıt atmosferindeki yaratıcı enerjinin kozasını hissedebiliyorsunuz: sizi sinematik bir sarmalın içine alırken bir o kadar da samimi hissettiriyor, sonunda sizi yarattıkları küçük dünyaya davet ediyorlar ve bu dünyanın sırlarını açığa çıkarıyorlar.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir