Nick Cave & The Bad Seeds yeni albümü ‘Wild God’ ile geri dönüyor.

0

Albümden İlk Tekli ‘Wild God’ Yayınlandı

Nick Cave & The Bad Seeds yeni albümü ‘Wild God’ ile geri dönüyor.

Grubun 30 Ağustos’ta yayınlanacak 18. stüdyo albümünün ilk teklisi albümle aynı ismi taşıyan ‘Wild Godyayınlandı.

Cave, “Albümün dinleyiciler üzerinde de benim üzerimde yarattığı etkiyi yaratmasını umuyorum.” diyor. “Hoparlörde yankılandığı an kapıldım. Karmaşık bir kayıt ama aynı zamanda derin ve bulaşıcı bir neşesi var. Kayıtları yaparken hiçbir zaman bir masterplan olmuyor. Kayıtlar zaten daha çok onları ortaya çıkaran yazarların ve müzisyenlerin duygusal durumlarını yansıtır. Bunu dinlerken, bilmiyorum, mutluyuz gibi görünüyor.”

On parça boyunca grup, Cave’in heyecan verici anlatımlarındaki zengin imgeleri ve duyguları artıran dolambaçlı yollardan geçerken geleneksellik ve deneysellik arasında dans ediyor. Bu da yeniden bağ kurarak cesaretlenen bir grubun sesini ortaya koyuyor.

Yapımcılığını Nick Cave ve Warren Ellis, miksajını ise David Fridmann’ın üstlendiği bu albümü Cave, 2023’ün yılbaşı gününde yazmanya başladı. Provence Miraval ve Londra Soundtree’deki stüdyo seanslarında Bad Seeds’e, Colin Greenwood’un (bass) ve Luis Almau (naylon telli gitar, akustik gitar)’ın performanslarıyla benzersiz simyalarını eklemiş.

“Wild God… bu albümün şakası yok. Seni vurursa vurur. Seni harekete geçirir. Bu albümle ilgili işte bunu seviyorum.” Nick Cave

‘Wild God’ Bad Seed etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğindeki Play It Again Sam ortaklığıyla dijital, CD, and standart ve limitli özel plaklarla yayınlacak.

Albümün ön siparişi

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir