Leyan Senay’ın kadının gücünü haykıran ilk single’ı Bluetiful’un klibi yayında!

0

Müziğin dönüştürücü gücüyle yapılan bir yolculuk. Leyan Senay!

Kadınlara ilham olan, genç yaşta elde ettiği başarılar ve dikkat çeken uluslararası çalışmalarıyla adından söz ettiren Belçika kökenli davulcu Leyan Senay ilk Single’ı Bluetiful’u yayınladı. Türk geleneksel ritimlerini ve kültürünü tüm dünyaya temsil ederek dünya çapında ses getiren Leyan, sözü ve müziği kendisine ait olan ve davulculuğunun yani sira vokalliğini de gösterdiği, doğu batı müziğini sentezlediği ilk single’ı Bluetiful ile Türk kadının gücünü dünyaya duyurmayı hedefliyor. Düzenlemesi Arıkan Sarıkaya ve Can Alper’e ait olan parçanın klibini Black Eyed Peas, maNga, Hayko Cepkin, Cem Adrian, Sena Şener gibi isimlere yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren başarılı yönetmen Mustafa Özen imzası taşıyor ve şarkı Videomite etiketiyle çıktı.

En büyük hedeflerinden biri kadınlara özgürce hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham ve cesaret vermek olan Leyan ilk single’ı Bluetiful’u şu sözlerle ifade ediyor; “Bu şarkı aslında sanat serüvenimde kendime söylemek istediğim cümleler ve kendime verdiğim bir hediye olarak ortaya çıktı ilk. Zor anlarımda bana güç veren ve ‘hadi Leyan, başarabilirsin!’ diyen… Dinleyenlere de bu gücü ve ilhamı tüm mavilikleriyle hissettirmesini diliyorum…”

Kariyeri boyunca birçok ünlü grup ve orkestrayla çalışan aynı zamanda davul eğitimcisi, söz yazarı ve uluslararası kadın dayanışma topluluğu Hit Like a Girl’un Türkiye temsilcisi olarak bağımsız bir şekilde yolculuğuna devam eden sanatçı, ülkemizi dört farklı ülkelerde verdiği workshop ve bireysel performanslarla temsil etti, Ted X konuşmacısı oldu, ve ‘2022’nin en ilham verici kadını’ ödülünü kazandı. Ve şimdi de ilk single’ı Bluetiful ile dünyaca ünlü müzik dergisi Metal Hammer’da haftanın birincisi seçilip dinleyenlerden tam oy aldı! Leyan Senay

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir