Divinity Roxx, Grammy adayı bir müzisyen, kayıt sanatçısı, yazar ve bestecidir. Güçlendirici şarkı sözleri ve etkileyici bas groove’larıyla tanınmaktadır.

Bas gitarist olarak kariyeri, 5 kez Grammy ödüllü bas virtüözü Victor Wooten ile turneye çıktıktan sonra hızla yükseldi. Beyoncé’nin basçısı ve müzik direktörü olarak onunla birlikte turneye çıktı ve performans sergiledi. ‘Beyoncé Experience’ turnesi ve DVD’sinde solist olarak yer aldı ve ‘I…AM Sasha Fierce’ turnesi için orijinal müzik besteledi. Grammy’s, SNL, Good Morning America ve daha fazlası dahil olmak üzere sayısız televizyon programında yer aldı ve Başkan Barack Obama ile Beyaz Saray’da özel bir performans sergiledi.

BIMM Müzik Okulu’nda (İngiltere, Almanya, Dublin) ve Carnegie Hall’da konuk eğitmen olarak yer almıştır. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Kültürel Diplomasi Programı ‘Next Level’ ile Santo Domingo’da ‘Emceeing Sanatı’nı öğretmek üzere seçildi. Divinity, yeni kurduğu prodüksiyon şirketi Divi Roxx Kids aracılığıyla başkalarına ilham verme ve güçlendirme misyonunu ilerletiyor. 2021 yılında Scholastic Inc. ilk uzun metrajlı Family Music albümü ‘Ready Set Go!’daki şarkılara dayanan iki resimli kitap yayınladı. Albüm 2022’de ‘En İyi Çocuk Müzik Albümü’ dalında aday gösterildi. Divinity, 2023 yılında “Beyaz Saray Paskalya Yumurtası Roll” etkinliğinde sahne almak üzere davet edildi.

Divinity’nin orijinal besteleri ‘Love and Hip-Hop Atlanta’, ‘Black Monday’, ‘The Bold Type’ ve diğer televizyon programlarında duyulabilir. Seslendirme çalışmaları arasında Progressive, White Castle, Excedrin reklamları ve ‘Elfquest’ sesli filminde Leetah olarak başrol bulunmaktadır. Idris Goodwin tarafından yazılan ve Tony Ödüllü Alliance Theatre (Atlanta) ve Seattle Children’s Theatre tarafından sahnelenen ‘The Boy Who Kissed The Sky’ adlı TYA oyununun müziklerini birlikte besteledi. Oyun yazarı ve oyuncu olarak ilk çıkışını ‘Starchild’ın dünya prömiyerinde yaptı: The Ballad of Debbie Walker’ adlı oyunun dünya prömiyerini 2023 yılında New Brunswick, New Jersey’deki Crossroads Theater’da yaptı.

Divinity Atlanta, Ga’da doğdu ve büyüdü. New Jersey’de yaşamaktadır. Müzisyenlerin ve şarkı sözü yazarlarının haklarının savunucusudur ve ücret adaletsizliği ve cinsiyet önyargısına karşı konuşmaya devam etmektedir. Kayıt Akademisi New York Bölümü Başkanı olarak ilk dönemini geçirmekte ve ABD’deki müzisyen ve sanatçıların haklarını savunmaya devam etmeyi dört gözle beklemektedir.

Divinity ailesiyle birlikte New Jersey’de yaşıyor. Çok sayıda proje üretmeye devam ederken sonbaharda Berklee Online öğretim kadrosuna katılacak. The Alliance Theatre (Atlanta) ve The Seattle Children’s Theatre ile birlikte yeni bir tiyatro prodüksiyonu olan ‘The Boy Who Kissed The Sky’ için müzik besteledi. Crossroads Theater (NJ) ile The Ballad of Debbie Walker adlı ilk tek kişilik sahne gösterisini geliştirmekte, grubuyla turneye çıkmakta ve yeni bir çocuk kitapları serisi geliştirmektedir.

  • IMDb Mini Biyografi Yazan: Divinity Roxx 2023

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir